دانلود فیلم Star Wars Episode IV - A New Hope | جنگ ستارگان 4

Movie VoV


دانلود فیلم و سریال های روز جهان – ویکی پدیا هنر هفتمکارگردان


بازیگران


تریلر
Star Wars Episode IV – A New Hope

Star Wars Episode IV Star Wars Episode IV Star Wars Episode IV Star Wars Episode IV

Star Wars: Episode IV – A New Hope  ی Star Wars Episode IV
 2h 1min  25 May 1977 | آمریکا
IMDB :

metacritic :
8.7/10

92/100 20 منتقد

زير نويس :

زيرنويس

ژانر : اکشن | ماجراجویی | فانتزی کيفيت : BRrip 1080p
کارگردان : George Lucas نويسندگان : George Lucas
ستارگان : Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher


خلاصه داستان : در سالهایی خیلی دور در کهکشانی خیلی دور آزادی خواهان در حال مبارزه با امپراطوری دیکتاتوری فضایی هستند. در همین فاصله «پرنسس لیا» ( فیشر ) اسیر معاون امپراطور میشود که «دارت ویدر» نام دارد. لیا مخفیانه ۲ روبات را همراه با پیامی به سیاره ی تاتوین می فرستد و این ۲ روبات به دست پسری به اسم «لوک» ( همیل ) می افتند و لوک همراه با «اوبی وان کنوبی» و ۲ روبات، و خلبانی شیاد به اسم «هان سولو» ( هریسون فورد ) برای نجات لیا اقدام می کنند


پرامتیازترین فیلم با رتبه 20

جوایز: برنده 6 اسکار. برنده 48 جایزه و 28 نامزد دیگر. بیشتر

عکس عکس

توضیحات دوبله
دوبله فارسی جنگ های ستاره ای: قسمت 4
کیفیت: BRrip 720p | فرمت: MKV | حجم: 0.99 GB

دوبله فارسی

کیفیت: BRrip 1080p | فرمت: MKV | حجم: 1.61 GB

دوبله فارسی

کیفیت: BRrip 720p | فرمت: MKV | حجم: 900 MB | انکود: Ganool

زبان اصلی

کیفیت: BRrip 1080p | فرمت: MKV | حجم:1.50 GB | انکود: Ganool

زبان اصلی


جزئیات

نسبت تصویر:  ?  |  2.35 : 1
بودجه:

بیشترین فروش هفته:

 $11,000,000 (برآوردی)

$460,935,665 (ایالات متحده آمریکا) (2 May 1997)

فروش آخرین هفته:  $35,906,661 (ایالات متحده آمریکا) (31 January 1997)
دیگر نام ها شناخته شده:   A New Hope بیشتر
مکان های فیلمبرداری:  Tikal National Park, Guatemala

منبع:

film.pop-music.ir ( صوت دوبله)

par30dl.com (دوبله)

heydl.comنقد

منتقد: جیمز براردینلی

مترجم: بهروز آقاخانیان
وقتی به لیست هزاران فیلم ساخته از اواخر قرن هجدهم تا به امروز نگاه بیاندازید، کمتر فیلمی را پیدا خواهید کرد که پیشگام جریانی نو در سینما باشد. یکی از این فیلمها جنگهای ستاره ای George Lucas در سال 1977 است (که امروزه با نام کامل جنگهای ستاره ای: امید تازه شناخته میشود). فیلمی که نه تنها ماجراهایی بسیار هیجان انگیزی را روایت میکند، بلکه در زمان اکران توانست گونه علمی تخیلی را دوباره در سینما احیا کند و مهمتر از آن انقلابی را در جلوه های ویژه باعث شد که هنوز هم در قسمتهای جدید آن ادامه دارد. کمپانی Industrial Light and Magic که بعد از ساخت این فیلم توسط Lucas پایه گذاری گشت نیز در دهه 80 و 90 پیشگام نوآوری در جلوه های ویژه بود؛ از ساخت سفینه های مختلف در فیلمهای فضایی تا دایناسورهای پارک ژوراستیک. هرچند ارزیابی کامل تاثیرات مختلف فیلم جنگهای ستاره ای در زمینه های مختلف فرهنگی اجتماعی سخت است ولی مطمئناً این را میتوان گفت تاثیر فراوانی بر روی صنعت سینما در دو دهه بعد از خود داشته است.

وقتی فیلم برای اولین بار در سال 1997 اکران شد، نقدهای بسیار خوبی برایش نوشته شد و خیلی زود آن را تبدیل به یک پدیده کرد. فیلمی کاملاً خانوادگی، مناسب بچه های و پدر مادرهایشان که سریالهای علمی فضایی پیش از خود را با فاصله ای زیاد پشت سر گذاشته بود و به سوی آینده ای درخشان پیش میرفت. بزرگترها اثر استادانه Lucas را میستودند و بچه ها هم عاشق موجودات عجیب و غریبش بودند. خیلی زود جنگهای ستاره ای همه گیر شد و همجا حرف از آن بود. بعد از مدتی هم روتختی، عروسک، کتاب عکس و پوستر آن به بازار آمد.

موفقیت عظیم ناشی از اکران اول فیلم در سال 1997 باعث شد تا دو بار دیگر هم در اوایل دهه 80 بر روی پرده نقره ای بیاید و بعداً نیز برای شبکه خانگی بر روی VHS توزیع گردد که البته بخاطر تفاوت رسانه (یعنی صحفه کوچک تلویزیون) موفقیت اکران سینمایی را نداشت.

هر ساله تعدادی فیلم به مناسب های مختلف مانند سالگرد 20 سالگی یا غیره با تدوینی جدید یا تغییری در موسیقی مجدداً اکران یا در شبکه خانگی توزیع میشوند. تعدادی از آنها مانند لورنس عربستان و سرگیجه تنها سعی میکنند تا بتوانند با ترمیم و کارهای فنی کیفیت اکران اولیه را دوباره برای اکران مجدد تکرار کنند. اما Lucas چیزی بیشتر از این میخواهد. برای همین علاوه بر دیجیتالی کردن موسیقی، تغییراتی نیز در جلوههای ویژه داده است. این تغییرات همچنین شامل چهار دقیقه از تکه فیلمهایی میشود که تا بحال نشان داده نشده است. هر چند این سکانسها چندان هم کیفیت فیلم را در کل بالا نمیبرند ولی دیدنشان خالی از لطف هم نیست، بخصوص برای کسانی که جزئیات سکاسنهای اکران اصلی را کاملاً بخاطر دارند.

امروزه قهرمانهای آن لوک اسکای واکر (Mark Hamill)، هان سولو(Harrison Ford)، شاهزاده لیا(Carrie Fisher)، اوبی- وان کنوبی(Alec Guiness)، چوباکا(Peter Mayhew) ، C-3P0 (Anthony Daniels)و R2-D2 (Kenney Baker) تبدیل به اسامی شدند که میان اعضای خانواده رد و بدل میشود. همچنین آدمهای بد داستان هم یعنی فرماندار تارکین (Peter Cushing) و البته Darth Vader و Dark Lord of Sith نیز بسیار معروف شدند. شخصیتهایی که معروفیتشان نه فقط در ایالات متحده بلکه به کشورهای دیگر نیز رفته بود.

خصیصه دیگری که در مورد جنگهای ستاره ای به یاد تماشاگرها میماند، موسیقی آن است. وقتی Lucas برای اولین با به John Williams پیشنهاد موسیقی حماسی برای فیلم را داد، تصور نمیکرد که بعداً میلیونها کپی از آن در سراسر دنیا فروخته شود. موسیقی کمتر فیلمی به این حد از محبوبیت رسیده است. اثری جاودان از Williams که مکمل جلوه های تصویری بینظیر فیلم است.

محتوای داستان جنگهای ستاره ای نبرد لوک در برابر شرارت و بدی است. کسی که نمیخواهد کنار بایستد و تنها نظاره گر مبارزه دیگران باشد و این فرصت زمانی برایش پیش میاید که نامه سری از شاهزاده زیبای شورشیها اتفاقی به دستش میافتد. قهرمان جوان ما نیز پیش شوالیه و جدای (Jedi) پیری بنام اوبی – وان کنوبی میرود تا فنون اسرارآمیزی را یاد بگیرد. فنونی که با استفاده از انرژیهای عجیب همه عناصر عالم رابهم پیوند میزند. اوبی – وان کنوبی، لوک را قانع میکند تا به نیرویهایی بپیوندد که میخواهند شاهزاده را از دست شخصیتهای منفی داستان نجات دهند. در نتیجه لوک به همراه قاچاقچی غرغرو بنام هان سولو و دوستش چوباکا وارد ماجرا میشوند.

جنگهای ستاره ای از فیلمهای زیادی الهام گرفته شده است که مهمترین آنها شاید دژ مخفی Kurosawa، ماجراهای Flash Gordon و Buck Rogers، افسانه های شاه آرتور و یونان باستان است. همچنین مجموعه ای از عناصر فیلمهای وسترن و جنگ جهانی دوم نیز در آن دیده میشود. هنر Lucas تلفیق این داستانها و عناصر به شکلی است که نه تنها به منابع اصلی ادای دین میکند بلکه خود اثری است کامل و ارژینال. مقایسه کنید با فیلم ضعیفی مانند روز استقلال و تفاوت را ببینید.

از سال 1977 تا به امروز فیلمهای علمی تخیلی زیادی ساخته شده است اما هیچکدام نتوانسته ترکیب مناسبی از ماجراجویی، شخصیتهای دوست داشتنی و داستانی حماسی ارائه نکرده است جنگهای ستاره ای همانند همشهری کین، کازابلانکا و بر باد رفته تا سالها بعد مرگ سازندگانشان در ذهنها باقی خواهند ماند.

 

*****************************
لوک اسکای‌والکِر پسر جوانی ست که پدرش در مبارزه علیه امپراطور شیطانی کشته شده و در نتیجه همراه عمو و خاله‌اش در سیاره بی آب و علف تاتونی زندگی می‌کند. لوک به صورت تصادفی و از طریق رباتهایی که به تازگی خریده‌است، پیام کمک شاهزاده لیا را می‌شنود. شاهزاده لیا در پیامش مدعی هست که اطلاعات مهمی در یکی از رباتها گذاشته که باید هرچه زودتر به دست ابی‌وان کِنوبی برسد. لوک، که در ابتدا به دلیل منع عمویش چندان مایل به مشارکت در این امر خطیر نیست، بالاخره به گروه مبارزان می‌پیوندد.

مجموعه اولیه کتابهای جنگ ستارگان که توسط جرج لوکاس نوشته شد مورد استقبال فراوان قرار گرفت. داستان در فضایی تخیلی سیر می‌کند که انسانها، رباتها، و موجودات تخیلی دیگر در کرات مختلف زندگی می‌کنند. در این میان گروهی مبارز در تلاش هستند تا جهان را از شر امپراطور سیاهی که می‌خواهد تمام جهان را زیر سلطه خود بگیرد نجات دهند.

امیدی تازه از نظر وقایع داستانی و سیر زمان قسمت چهارم است اما اولین قسمت از مجموعه جنگ ستارگان است که به صورت فیلم در آمده‌است. این فیلم در سال ۱۹۷۷ اکران شد و در سال ۲۰۰۴ نسخه ای از این فیلم منتشر شد که افکت های تصویری و جلوه های ویژه جدیدتری به آن اضافه شده بود که بسیار هم مورد توجه بینندگان واقع شد.
اگر می‌خواهید با هری پاتر نسل قبل، که کتابش را می‌خوانده‌اند، فیلمش را می‌دیده‌اند، و فرهنگشان متأثر از آن بوده، آشنا شوید مجموعه جنگ ستارگان را از دست ندهید.

گاف: سربازان امپراطوری همان سربازان كلون كه در 2 اپیزود حمله كلونها و انتقام سیث دیدیم هستند و همگی شكل و قد مشابه دارند. اما در صحنه های آغازین اپیزود 4، زمانی كه سفینه پرنسس لیا به تصرف در می آید سربازانی كه پشت سر دارت ویدر راه می روند، از لحاظ قامتی، بلند و كوتاه هستند. البته، این مساله قابل پذیرش است، چون زمانی كه اپیزود 4 ساخته می شده است، شاید لوكاس چندان در بند ساختن اپیزودهای قبلی نبوده است.

شباهتهای موضوعی زیادی بین 6 اپیزود جنگ ستارگان وجود دارد.

شبهاتهی اپیزود 1 و اپیزود 4

1) در هردو اپیزود پسر جوانی از زادگاه خود دور می شود تا آنکه جدای شود.

2) در هردو اپیزود این پسر جوان عاشق دختری می شود.

3) در هردو اپیزود یک جدای توسط یک سیث کشته می شود.

4) در هردو اپیزود پسر جوانی در پیروزی بر بدی نقش عمده دارد.

5) هردو اپیزود پایانی خوش دارند.

6) در هردو اپیزود نبرد سفاین فضایی دیده می شود.

یک شباهت دیگر هم در پایان نبردهای فضایی انتهایی است که هم در اپیزود1وهم4برای نابودی پایگاه اژدرها باید به نقطه ضعف پایگاه بخورد و در هر دو فیلم اینکار را یک اسکای واکر انجام میدهد…
منبع: قلم نوشت

منبع: naghdefarsi.com 

ویکی پدیا

جنگ‌های ستاره‌ای (به انگلیسی: Star Wars) که در ایران به نام جنگ ستارگان مشهور است، یک فیلم فانتزی ماجراجویانه محصول سال ۱۹۷۷ میلادی است و سومین فیلم پرفروش تاریخ سینما (با احتساب تورم) می‌باشد. این فیلم اولین فیلم از سری فیلم‌های جنگ ستارگان است؛ هرچند که از نظر سیر زمان قسمت چهارم است. کارگردان و نویسنده فیلم نامه این فیلم، جرج لوکاس است.

جنگ ستارگان بعدها دوباره، و این‌بار جنگ ستارگان قسمت چهارم: امیدی تازه (به انگلیسی: Star Wars Episode IV: A New Hope) نام‌گذاری شد.

این فیلم اولین قسمت از مجموعه سه‌گانه جنگ‌های ستاره‌ای جرج لوکاس، و از نظر زمانی چهارمین قسمت از شش‌گانه‌است. سه قسمت بعدی داستان را ادامه دادند. این فیلم‌ها که از مه ۱۹۹۹ اکران شدند، به داستان پس‌زمینه این مجموعه سه‌گانه نخست به خصوص تاریخ شخصیت دارت ویدر می‌پرداختند.

در سال ۲۰۰۴ نسخه‌ای از این فیلم منتشر شد که افکت‌های تصویری و جلوه‌های ویژه جدیدتری به آن اضافه شده بود.

 

طرح داستان


دو ربات به دنبال اوبی ون کنوبی می‌گردند در این راه لوک اسکای واکر جوان برای کمک به آنها سیاره محل سکونت خود را همراه با اوبی ون کنوبی و هان سولو ترک می‌کند، تا برای نجات پرنسس لیا و کهکشان به سایر شورشیان بپیوندد …

فیلم با حملهٔ ناوگان امپراطوری به یک کشتی سیاسی متعلق به جمهوری آلدران آغاز می‌شود و با ماجرای لوک اسکای‌واکر و ابی وان کنوبی از تاتویین تا یاوین ۴ به پایان می‌رسد.

لوک نزد عمویش بزرگ می‌شود، و از خانواده‌اش اطلاعات چندانی ندارد؛ تا اینکه یک روز، عمویش دو روبوت برای کار در مزرعه می‌خرد. روبوت‌ها همان سی تری پی او و آر تو دی تو هستند که از سفینه لیا اورگانا که توسط دارت ویدر مورد بازرسی قرار گرفته، فرار کرده‌اند.

آر تو دی تو حامل پیامی برای اوبی وان کنوبی است که در اکنون سیاره تاتویین زندگی می‌کند. اوبی‌وان سالهاست که نام اصلی‌اش را بازگو نکرده و همه او را به نام بنِ پیر می‌شناسند. لوک موفق می‌شود، پیام ضبط شده در آر تو دی تو را که به صورت هولوگرام است، مشاهده کند.

پیام را خود پرنسس اورگانا ضبط کرده‌است. لوک با مشاهده همان پیام نسبت به ماجرا کنجکاو می شود. پیام خطاب به اوبی وان کنوبی است، و لوک که کسی را به این نام نمی‌شناسد، احتمال می‌دهد منظور همان بن پیر باشد. آر تو دی تو از دست لوک فرار می کند تاپیام را به اوبی وان برساندلوک دنبالش می کند ولی گرفتار دشمنان محلی میشود در همان هنگام اوبی وان امده و دشمنان را فراری میدهد. آنجاست که لوک با خبر می‌شود، پدرش یک جدای بوده‌است و اوبی وان اورا می شناخته.

اوبی‌وان به او می‌گوید پدرش در جدال با شخصی با نام دارت ویدر کشته شده، و شمشیر پدرش را به او نشان می‌دهد. لوک تصمیم می‌گیرد به انقلابیون بپیوندد، و هر طور شده پرنسس لیا را پیدا کند. اوبی‌وان به لوک که آخرین امید جدای‌ها و امپراطوری به حساب می‌آید، تعلیم می‌دهد و او را با مفاهیم فراموش شدهٔ جدای آشنا می‌سازد.

 

تأثیرات اجتماعی


این فیلم، گذشته از اثرات شگرف و عمیق در بخش‌های مختلف صنعت، هنر و اقتصاد سینما، باعث بازخوردهای متنوعی در لایه‌های مختلف اجتماعی امریکا و جهان، مانند تغییر در نگرش، سبک و سلایق فرهنگی شده است که تا همکنون نیز ادامه دارد. منبعث از همین تحولات، رونالد ریگان رئیس جمهور ایالات متحده امریکا، طرح جاه‌طلبانه نظامی فضائی امریکا موسوم به ابتکار دفاع استراتژیک را پروژه ”جنگ ستارگان“ نامید.

************************************

جورج لوکاس | لوکاس فیلم | شرکت والت دیزنی
فیلم‌های سینمایی………….
سه‌گانه اصلی*………….
(1983)جنگ ستارگان (1977) امپراتوری ضربه می‌زند (1980) بازگشت جدای**………….
سه‌گانه پیش‌درآمد*………….
(2005) تهدید شبح (۱۹۹۹) حمله کلون‌ها (۲۰۰۲) انتقام سیت**………….
سه‌گانه دنباله*………….
(2015)جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد**………….
شخصیت‌ها………….
آناکین اسکای‌واکر/دارت ویدر پدمه آمیدالا/ملکه آمیدالا یودا دارت سیدیوس/سناتور پالپاتین کنت دوکو/دارت تیرانوس اوبی‌وان کنوبی اوون لارس مارا جید اسکای‌واکر لوک اسکای‌واکر پرنسس لیا اورگانا بیل اورگانا چوباکا هان سولو جابای هات سی‌تری‌پی‌او آرتودی‌تو کوای‌گان جین دارت ماول ژنرال گریوس میس ویندو جانگو فِت بوبا فِت
مکان‌ها………….
تاتوئین نابو کوروسانت آلدران یاوین ۴ اِندور بسپین داگوبا هات موستافار جئونوسیس کاشیک کوریبان جاکو
دیگر
The Clone Wars (۲۰۰۸)

wikipedia.org :منبع

Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars 

جوایز


 • برنده اسکار بهترین موسیقی متن
 • برنده اسکار بهترین جلوه های ویژه
 • برنده اسکار بهترین تدوین
 • برنده اسکار بهترین صدا
 • برنده اسکار بهترین طراحی لباس
 • برنده اسکار بهترین طراحی هنری
 • کاندیدای اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان
 • کاندیدای اسکار بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی
 • کاندیدای اسکار بهترین کارگردانی
 • کاندیدای اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
 • کاندیدای اسکار بهترین فیلم
Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars 
Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars 
Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars 
Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars 
Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars 
Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars Star Wars دیدگاه کاربران :وارد کردن دیدگاه