دانلود سریال سوپرنچرال Supernatural

Movie VoV


دانلود فیلم و سریال های روز جهان – ویکی پدیا هنر هفتم
Supernatural

.

.

.

.

.

 Supernatural | The CW

.

.

.

.

اين سریال براي افراد زير 17 سال توصيه نميشود

  درباره دوبردار سم و دین است که به دنبال پدر گمشده خود میگردند این ماجرا بعد از کشته شدن مادر این دو برمیگرد زمانی که پدر انها درجستجوی موجودات ماوراطبیعه و به قتل رساندن انها بوده است تا این که …


 This television drama is about the two Winchester brothers, Sam and Dean, who were raised by their father, John, to hunt and kill all things that go "bump in the night" after his wife, Mary, was murdered by an evil supernatural being when the boys were young. 22 years later the brothers set out on a journey, fighting evil along the way, to find their recently missing father who, when they finally meet up with, reveals he knows what killed their mother, a demon, and has found a way to track and kill it. Meanwhile, Sam starts to develop frightening abilities that include death visions, visions of people dying before it actually happens. These visions are somehow connected to the demon who murdered his mother and its mysterious plans that seem to be all about Sam. When their father dies striking a deal with the very same devil that had killed his wife, the brothers, now alone and without their mentor, are determined to finish the crusade their father started. But disturbing revelations ...

پنج شنبه ها |  Supernatural | The CW
TV-14 | 44min |2005(-)  درام | فانتزی | ترسناک | معمایی | هیجان انگیز
سازنده: Eric Kripke
ستارگان:  Jared Padalecki | Jensen Ackles | Jim Beaver
IMDB : 8.6/10
Metacritic :  ۵۹/۱۰۰

پرامتیازترین برنامه تلویزیونی با رتبه 213

جوایز: نامزد 3 امی. برنده 17 جایزه و 63 نامزد دیگر. بیشتر
کشور:  ایالات متحده آمریکا
زبان:  انگلیسی
تاریخ انتشار:  13 September 2005 ایالات متحده آمریکا
دیگر نام ها شناخته شده:  Sobrenatural
مکان های فیلمبرداری:  Buntzen Lake | Anmore | British Columbia | Canada
زیرنویس: زیرنویس فصل اول,  زیرنویس فصل دومزیرنویس فصل سومزیرنویس فصل چهارمزیرنویس فصل پنجمزیرنویس فصل ششمزیرنویس فصل هفتمزیرنویس فصل هشتمزیرنویس فصل نهمزیرنویس فصل دهمزیرنویس فصل یازدهمزیرنویس فصل دوازدهم منبع
سوپرنچرال (به انگلیسی: Supernatural – به معنای فراطبیعی) یک مجموعهٔ تلویزیونی درام فراطبیعی ساخته شده توسط اریک کریپک است با بازیگری جرد پادالکی در نقش سم وینچستر، و جنسن اکلس در نقش دین وینچستر – برادرانی که در سراسر کشور آمریکا شیاطین و دیگر شکل‌هایی از موجودات ماوراطبیعی را شکار می‌کنند که اغلب مردم اعتقادی به وجود آن‌ها ندارند. داستان این مجموعهٔ تلویزیونی، وام گرفته‌شده ازفولکلور و افسانه‌های محلی، و بررسی پاگانیسم و اساطیر مسیحی است. شیاطین دشمنان اصلی شخصیت‌های اصلی سریال در سراسر این مجموعه را تشکیل می‌دهند. این مجموعه توسط برادران وانر تولیدشده و تولیدکنندگان اجرایی فعلی این سریال ام‌سی‌جی، رابرت سینگر، جرمی کارور، فیل اسکریچیا، و آدام گلاس هستند. کیم منرز، تولیدکننده اجرایی سابق مجموعه، در طول تولید فصل چهارم سریال در اثر بیماری سرطان ریه درگذشت. سریال، ابتدا کار خود را در ونکوور کانادا بر روی شبکهٔ دابلیو بی، که اکنون بخشی از شبکه تلویزیونی سی دابلیو است، آغاز کرد. قسمت اول مجموعه به نام آغاز در تاریخ ۱۳ سپتامبر ۲۰۰۵ پخش شد و میزان بینندگان این قسمت، در حدود ۵٫۶۷ میلیون نفر تخمین زده شد. با رتبه‌بندی‌ها و میانگین بینندگان بالای چهار قسمت اول فصل، دابلیو بی تصمیم گرفت که مجموعه را تا یک فصل کامل ادامه دهد. کریپک شخصاً مجموعه را برای سه فصل برنامه‌ریزی کرده بود اما بعد از آن تصمیم به انتشارش تا پنج فصل گرفت. در ۱۳ فوریه سال ۲۰۱۴، سی‌دابلیو مجموعه را برای فصل دهم تمدید کرد. هم‌چنین تهیه‌کنندگان سریال، از قطعی شدن حضور میشا کالینز ومارک شپرد به‌عنوان بازیگران اصلی این فصل خبر دادند. این مجموعه در حال پخش فصل دهم آن است، و در ژانویه سال ۲۰۱۵ (میلادی)، سی دابلیو آن را برای فصل یازدهم تمدید کرد.

بازیگران و شخصیت‌ها

نوشتار اصلی: شخصیت‌های سوپرنچرال
جنسن اکلس (چپ) و جرد پادالکی (راست) دو شخصیت اصلی سریال
سریال سوپرنچرال بیشتر برروی دو شخصیت سم و دین وینچستر، برادرانی که در سراسر کشور آمریکا شیاطین و دیگر اشکال از موجودات ماوراطبیعی را شکار می‌کنند، متمرکز شده است؛ کریپک بیشتر سعی کرده است تا آن‌ها را به لوک اسکای‌واکر و هان سولو تشبیه کند. جرد پادالکی، بازیگر نقش سم وینچستر، دربارهٔ نقش خود در این سریال می‌گوید: «من یکی از طرفدارای سریال‌های ترسناک، ازجمله پرونده‌های اکسهستم، و وقتی که فیلم‌نامه را خواندم، متوجه شدم که بسیار به یکدیگر شباهت دارند. هم‌چنین سم یک شخصیت سرگرم‌کننده است که من هرگز قدر به بازی به‌عنوان تنها یک قهرمان نبودم. همانند لوک اسکای واکر یا نئو از ماتریکس.» در ابتدا برای این نقش، ناتر از جنسن اکلس، بازیگر نقش دین وینچستر خواسته بود که آن را بازی کند،[۸۵] ولی او پس از خواندن فیلم‌نامه، تصمیم به بازی در نقش دین در سریال کرد.جنسن اکلس در مورد آنچه که او را به شخصیت دین وینچستر جلب کرد، می‌گوید:
وقتی که من فیلم‌نامه را خواندم، دین به یک‌دفعه به من پرتاب شد. باوجود چنین شخصیتی در سریال، همیشه صحنه‌های کمدی و کمی بی‌احتیاطی در سریال می‌بینیم. وقتی از من درخواست شد تا این فیلم‌نامه را بخوانم، آن‌ها خوششان آمد و گفتند که «این کسی است که دنبالش بودیم». پس این برایم فوق‌العاده است، که یک شخصیتی را که واقعاً ازش لذت می‌برم را بازی کنم.
جفری دین مورگان بازیگر نقش جان وینچستر و پدر سم و دین، برای اولین بار در قسمت آغاز حضور پیدا کرد؛ ولی در حدود نیمی از فصل اول را نقش آفرینی نمی‌کند که پس از آن در فصل دوم کشته می‌شود و در آخر فصل برای کمک به پسرانش در قالب روح نمایش داده می‌شود. در ادامه مجموعه، مشخص می‌شود که جان وینچستر فرزند سوم از زن دیگری را نیز دارد؛ که برادر ناتنی سم و دین محسوب می‌شود. به گفته نویسنده مجموعه، جان شیبان، مرگ جان وینچستر بسیار زود تصمیم‌گیری شد. نویسندگان مجموعه دریافتند که جدا نگه داشتن برادران از پدرشان، در مجموعه شکاف و رخنه‌ای ایجاد می‌کند. شیبان هم‌چنین افزود که «… پسران [نه تنها در طی سفرشان] به دنبال پدرشان بودند، [بلکه] هم‌چنین به دنبال هیولای هر هفته هم می‌رفتند، هر آنچه که وجود داشت، هر آنچه که در مسیر خود با آن برخورد می‌کردند. این مسئله را دشوار کرد؛ چون ما به این فکر بودیم – پدر درحال انجام چه‌کاری‌ است؟ آیا کارهایی که او انجام می‌دهد جالب‌تر از کارهای پسران است، و یا چه؟» نویسندگان معتقد بودند مورگان در ابتدا در مورد بازگشتش به مجموعه برای فصل دوم، به دلیل نقشی که در مجموعه درام پزشکی، آناتومی گری پذیرفته بود، بی‌علاقه بود. برنامه‌های آینده شخصیت جان وینچستر، دلیل تداخل برنامه‌های مورگان نامعلوم بود. هم‌چنین فصل اول به معرفی دو شیطان، به نام‌های عزازیل و دخترش، که در فصل اول نامش ذکر نشده بود، می‌پردازد. در فصل اول مجموعه، عزازیل به طور عمده صرفاً به‌عنوان سایه ظاهر شد و تنها در اواخر فصل با تسخیر کردن جسم جان وینچستر، و دختر عزازیل که بعدها با نام مگ مسترز شناخته شد — با بازی نیکی ایکاکس؛ به‌عنوان مهمان — حضور پیدا کردند. در فصل دوم مجموعه،فردریک لهنه در نقش عزازیل حضور پیدا کرد. باوجود اینکه حضور لهنه تنها برای یک قسمت از فصل دوم برنامه‌ریزی شده بود، به‌قدری مسئولان مجموعه را تحت تأثیر قرار داد، که آن‌ها از لهنه درخواست کردند تا برای دو قسمت پایانی فصل نیز حضور پیدا کند. حتی پس از مرگ شخصیت، عزازیل در فصل چهارم مجموعه نیز توسط کریستوفر بی. مک‌کیب و میچ پیلگینی، در صحنه فلش‌بک قسمت «در آغاز» که توسط راب لابله کارگردانی شد، حضور پیدا کرد. هم‌چنین لهنه در اولین قسمت از فصل ششم و زمانی که دین مسموم شده بود و عزازیل را در توهمش می‌دید، حضور پیدا کرد. پس از اینکه دختر عزازیل در پایان فصل اول از جسم مگ خارج شد، این شیطان و جسم همراهش در ادامه سریال حضور پیدا کردند، ولی به‌عنوان دو شخصیت مجزا. ایکاکس نقشش را در فصل چهارم و در نقش روح عصبانی مگ که تلاش می‌کرد برای انتقام وینچسترها را به قتل برساند، ادامه داد. هم‌چنین این شیطان در یک قسمت از فصل دوم با بازی پادالکی، که به طور موقت در جسم سم ظاهر شد، حضور پیدا کرد. در ادامه مجموعه، شیطان بار دیگر در فصل پنجم و در پوسته جدیدش که توسط ریچل مینر به تصویر کشیده می‌شد، ظاهر شد.
جیم بیور، بازیگر نقش بابی، گفته بود که هرگز انتظار حضورش را به این مدت نداشته است و اعتقاد داشت که تنها به‌عنوان شخصیت میهمان حضور خواهد داشت؛ «معامله یک گلوله‌ای»
میشا کالینز، بازیگر نقش کستیل، بر این باور بود که او نیز یکی دیگر از شخصیت‌های متعدد مهمان خواهد بود که به سرعت در ادامه داستان محو خواهد شد. کالینز برای فصل پنجم، به‌عنوان شخصیت اصلی داستان اضافه شد.
مارک شپرد، بازیگر نقش شیطان کراولی، در فصل دهم پس از حضورهای متعدد به‌عنوان شخصیت مهمان از فصل پنجم، به‌عنوان شخصیت اصلی داستان اضافه شد.
نویسندگان مجموعه خواهان گسترش مفهوم شکارچیان در داستان بودند، که نتیجه آن معرفی بسیاری از شخصیت‌های جدید در فصل‌های سریال شد.جیم بیور، بازیگر آمریکایی، در انتهای فصل اول در نقش بابی سینگر، یک دوست قدیمی خانواده وینچستر، برای اولین بار حضور پیدا کرد. سینگر که پس از مرگ جان وینچستر، پدر برادران، علاوه براینکه به نوعی به پدر جایگزین آن‌ها تبدیل شده بود، به عنوان مربی و کمک کننده آن‌ها، پیش از مرگش در فصل هفتم، در شکار بود. حضور شکارچیان دیگر در فصل دوم نیز با ظهور جو و الن هاروله در مشروب‌فروشی بین‌راهی شکارچیان، آغاز شد. این مشروب‌فروشی توسط الن هاروله (با بازی سامانتا فریس) و دخترش جو هاروله (با بازی الونا تال)، که شوهرش یکی از دوستان جان وینچستر بوده، گردانده می‌شد. هم‌چنین اش (با بازی چاد لیندبرگ)، که با استفاده از مهارت‌های گسترده کامپیوتری‌اش به پیگیری اتفاقات ماوراءالطبیعی می‌پرداخت، حضور پیدا کرد. تال پس از مدتی از مجموعه کنار گذاشته شد و معتقد بود که دلیل کنار گذاشتنش، به نظر رسیدن تال به خواهر ۱۴ ساله سم و دین بود. کریپکی ادعا می‌کند که شخصیت اشتباه تصور شده بود و حذف وی از مجموعه، واکنش ضعیف طرفداران را به همراه داشت. هم‌چنین، شخصیت اش در آخر فصل دوم با تخریب مشروب‌فروشی هاروله کشته شد. قراربود الن در قسمتی از فصل سوم به مجموعه بازگردد؛ اما آن قسمت با توجه به اعتصاب نویسندگان لغو شد.نویسندگان مجموعه حضور فریس را برای قسمت‌های آخر فصل سوم در نظر گرفتند،اما او این پیشنهاد را نپذیرفت چرا که آن را غیرقابل قبول دانست که «باعث می‌شد [او] پول و زمان زیادی صرف کند.» با این حال، هر دو بازیگر در نقش‌های جو و الن در فصل پنجم به مجموعه بازگشتند. برای فصل سوم، نویسندگان تصمیم به معرفی روبی، یک جادوگر شیطانی اسبق که ادعا می‌کند که خواهان همکاری با وینچسترها می‌باشد، به دیگر بازیگران مجموعه افزودند. آن‌ها هم‌چنین شخصیت بلا، که درادامه فصل به‌عنوان عشق جدید سم محسوب می‌شود، به مجموعه افزودند. به دلیل اینکه، شبکه سی‌دابلیو درخواست کرده بود که شخصیت زن دیگری نیز به مجموعه اضافه شود، نویسندگان مجموعه شخصیت بلا تالبوت، یک دزد خود محور که اشیاء مخفی و عتیقه را به مشتریان ثروتمند می‌فروشد، که در ابتدا برای چند قسمت در نظر گرفته شده بود، به بازیگر اصلی فصل اضافه شد. درنهایتکیتی کسیدی و لورن کوهن، به ترتیب در نقش‌های روبی و بلا انتخاب شدند؛ هر چند آن دو در اصل برای نقش‌های دیگری تست داده بودند. اگرچه هردو بازیگر در فصل سوم تنها در شش قسمت حضور پیدا کردند، در هر قسمت بعنوان بازیگر مهمان حضور پیدا کردند. در نهایت بلا تالبوت در پایان فصل سوم کشته شد و کسیدی نیز به دلایلی مرتبط با بودجه مجموعه را ترک کرد. نقش روبی در فصل چهارم، تا زمان مرگ شخصیت در پایان فصل، به جنویو کورتس(که بعداً همسر پادالکی شد) داده شد. نویسندگان این شخصیت رو به‌عنوان «علاقه‌مند و عاشق» سم وینچستر توصیف می‌کردند. باتوجه به اینکه نویسندگان خواهان افزودن اساطیر مسیحی به مجموعه بودند، شخصیت کستیل را به دیگر شخصیت‌های مجموعه اضافه کردند. برای اینکه کریپک مایل بود شخصیت به‌عنوان یک فرشته معرفی نشود، در طول تست‌گیری ابتدایی برای این شخصیت، آن را به‌عنوان یک شیطان معرفی کرده بود. میشا کالینز که به‌عنوان بازیگر شخصیت انتخاب شد، اولین حضور خود را در اوایل فصل چهارم، با زنده کردن دین و بیرون آوردن وی از جهنم، رغم زد و در ادامه داستان نیز به متحد و دوستی با وینچسترها تبدیل شد. حضور شخصیت کستیل در مجموعه در ابتدا تنها برای شش قسمت در نظر گرفته شده بود، اما بعدها این نقش گسترش یافت. در ادامه به کالینز برای حضور به‌عنوان نقش اصلی برای فصل‌های پنجم و ششم پیشنهاد داده شد، چیزی که وی معتقد است به طور عمده به دلیل پشتیبانی طرفداران مجموعه اتفاق افتاده است. حضور کالینز در دو فصل هفتم و هشتم کاهش پیدا کرد، اما در ادامه و برای فصل‌ها نهم و دهم به صورت نقش اصلی و منظم به مجموعه بازگشت. همراه با اضافه شدن کستیل به دیگر شخصیت‌های نقش فرشته در مجموعه، رابرت ویسدم نقش فرشته «ستیزه‌جو» و «متعصب» یوریل، که به طور پنهانی از لوسیفر حمایت می‌کرد؛ جولی مک‌نیون در نقش آنا میلتون، فرشته سقوط کرده‌ای که بعدها دوباره قدرتش را بازپس گرفته ولی از حضور در بهشت منع شده بود؛ هم‌چنین کرت فولر در نقش زکریا، به‌عنوان رئیس کستیل که خواهان شروع آخرالزمان به منظور آوردن بهشت به زمین بود، به تصویر کشیدند. هر چند شخصیت ویسدم در نهایت به قتل رسید، اما مک‌نیون و فولر نقش خود را در فصل پنجم ادامه دادند و در ادامه فصل نیز مارک پلگرینو در نقش لوسیفر، یکی از فرشتگان مغرب که از بهشت سقوط کرده و به تازگی نیز آزاد شده بود، حضور پیدا کرد. هم‌چنین وی در فصل هفتم نیز در نقش لوسیفر توهمی در ذهن سم ظاهر شد. قبل از انتخاب کالینز، پلگرینو به‌عنوان دومین گزینه برای نقش کستیل انتخاب شده بود؛ ولی با انتخاب کالینز برای نقش کستیل، وی بدون تست برای نقش لوسیفر حضور پیدا کرد. بعدها در ادامه مجموعه، فولر و مک‌نیون نیز همراه با هر دو شخصیت هاروله کشته شدند. فصل پنجم به معرفی کراولی در نقش شیطان، با بازی مارک شپرد، که بعدها به طولانی‌ترین دشمن وینچسترها و گاهی به ضد قهرمان در این مجموعه تبدیل شد، پرداخت. کراولی در سه قسمت از فصل پنجم برای کمک به وینچسترها برای زندانی کردن دوباره لوسیفر در قفسش حضور پیدا کرد، و که باور داشت وقتی لوسیفر جهان و بشریت را نابود کند، نوبت به شیاطین خواهد رسید. در فصل ششم، کراولی به پادشاه جهنم تبدیل می‌شود و به کستیل برای متوقف کردن رافائل، بزرگ‌ترین دشمن کستیل در فصل ششم که خواهان شروع مجدد آخرالزمان توسط تحت کنترل درآوردن روح‌های برزخ و تقسیم قدرت با کستیل است، کمک می‌کند. در فصل هفتم، کراولی به یک ضد قهرمان تبدیل می‌شود که به وینچسترها در برابر تهدید لویاتان‌ها به رهبری دیک رومن، پس از آزادی‌شان توسط کستیل از برزخ، یاری می‌رساند. در فصل هشتم، کراولی به دشمنی برای وینچسترها تبدیل شد و اقدام به پیداکردن لوح‌های حاوی کلمات خدا، استفاده از قدرت آن‌ها و جلوگیری از بستن‌شدن دروازه‌های جهنم برای همیشه توسط وینچسترها کرد. در فصل نهم، کراولی به زندانی وینچسترها تبدیل شد و درنهایت مجبور به پذیرفتن آبادان به‌عنوان پادشاه جدید جهنم شد. شپرد در فصل دهم به‌عنوان شخصیت اصلی مجموعه حضور پیدا کرد. فصل هفتم به معرفی کوین ترن، پیامبر خدا (با بازی اسریک چاو)، که با ترجمه لوحی حاوی کلام خدا به وینچسترها برای متوقف کردن لوایتان‌ها، که خواهان نابودی همه انسان‌ها هستند، کمک می‌کند. در فصل هشتم، کوین به ترجمه لوح دیگری حاوی کلام خدا، که با استفاده از آن می‌توان درهای جهنم را به طور کامل بست، می‌پردازد. در فصل نهم، کوین که در حال تلاش برای پیداکردن راهی برای بازگرداندن فرشتگان سقوط کرده به بهشت است، توسط گادریل، فرشته‌ای که سم را تسخیر کرده بود، کشته می‌شود. در فصل نهم گادریل، فرشته‌ای که در اصل با نام ازیکل می‌باشد، با بازی تاهموه پنیکت و پادالکی حضور پیدا می‌کند. زمانی که سم پس از انجام آزمایش‌ها برای بستن دروازه‌های جهنم به سختی مجروح شده بود، گادریل با درخواست‌ها دین ظاهر می‌شود و سم را برای درمانش تسخیر می‌کند، و حضور خود را باعنوان متحد دین ادامه می‌دهد. با این حال، هویت واقعی گادریل بعدها به‌وسیله متاترون، که گفته بود گادریل نگهبانی است که اجازه ورود لوسیفر را به باغ عدن داده بود و تا زمان سقوطش از بهشت در آنجا زندانی بود، آشکار شد. در ادامه گادریل به متحدی با متاترون تبدیل می‌شود که در تلاش است فرشتگان را دوباره گردهم آورد و آن‌ها را دوباره به بهشت برگرداند. به همین دلیل درادامه وی کوین ترن را می‌کشد و بعد از داخل بدن سم نیز خارج و به پوسته اصلی خود بازمی‌گردد. بااین حال پس از اینکه متاترون شروع به فدا کردن فرشتگان برای برنامه‌های خودش می‌کند، گادریل پشیمان می‌شود و به سم، دین و کستیل می‌پیوندد. از آنجا که مجموعه عمدتاً برروی دو برادران وینچستر متمرکز شده است، نویسندگان دریافتند که بینندگان می‌دانند که این دو شخصیت هیچ‌گاه توسط شخصی کشته نمی‌شوند و نمی‌میرند؛ برای حل این مشکل، نویسندگان اغلب در هر قسمت شخصیت مهمانی را به مجموعه می‌افزایند که به تنش هر قسمت اضافه کند و حتی گاهی اوقات در آخر هر قسمت، شخصیت می‌میرد.  
سوپرنچرال
شخصیت‌ها        اصلیفرشته‌ها شیاطین شکارچی‌ها سایر دین وینچستر, سم وینچستر,کستیلآنا میلتون, اسرافیل, زکریا آلیستر, ازازیل, لیلیت, مگ مسترز, روبی الن هاروله, جو هاورله, بابی سینگر, جان وینچستر بلا تالبوت

Supernatural

Supernatural

Supernatural

Supernatural
Supernatural

Supernatural
دیدگاه کاربران :وارد کردن دیدگاه