دانلود انیمه Death Note | دفتر مرگ

Movie VoV


دانلود فیلم و سریال های روز جهان – ویکی پدیا هنر هفتمکارگردان


بازیگرانموسیقی متنDeath Note

MV5BMjA5NDg4NzQ3Ml5BMl5BanBnXkFtZTcwMjU3NjY5Ng@@._V1_SX1777_CR0,0,1777,753_AL_

Death Note | NTV
TV-14 | 24min 2006-2007 انیمیشنجنایی , درام
داستان: لایت یاگامی، مرد جوانی که از جرم و بزهکاری بیزار است، تصادفا دفتری پیدا می‌کند که رویش نوشته‌شده DEATH NOTE (دفتر مرگ). در صفحه اول دفتر توضیح داده‌ شده که اگر نام شخصی در دفتر نوشته شود و نویسنده در همان‌ حال چهره شخص را در ذهنش مجسم کند، آن شخص پس از ۴۰ ثانیه خواهد مرد. لایت در صدد استفاده از دفتر بر می‌آید.
سازنده: Tsugumi Ohba
ستارگان: Mamoru Miyano | Brad Swaile | Vincent Tong
IMDB : 9.0/10
Metacritic :  —-

26 Jun. 2007

S1_E37

8.4/10       Last Download 

 Shinsekai: New World

پرامتیازترین برنامه تلویزیونی با رتبه 29

جوایز: برنده 2 جایزه. بیشتر

عکس عکس

تمام قسمت ها | پایان | 720p

فصل


1

زیرنویس


1

سال


2006 , 2007


جزئیات

نسبت تصویر:

کشور:

؟   |   16:9

ژاپن

زبان:  ژاپنی | انگلیسی
تاریخ انتشار:  3 October 2006 (ژاپن)

منبع:

harmonydl.info


شخصیت‌های اصلی

یاگامی لایت (کیرا)

لایت؛ شخصیت اصلی دفتر مرگ، یک پسر بسیار باهوشی است که در حدود ۱۷ سال سن دارد. هنگامی که دفتر مرگ توسط ریوک (خدای مرگ)، در دنیای انسان‌ها انداخته شد، لایت اولین کسی بود که به طور اتفاقی با این دفترچه رو به رو شده و پی به راز آن می‌برد و پس از آن تصمیم می‌گیرد با عنوان کیرا(قاتل)، برای پاک کردن پلیدی از دنیا و ساختن آرمانشهر و حکم‌رانی بر دنیای جدید، دست به کشتن انسان‌های فاسد بزند زیرا او خودش را عدالت خطاب می‌کرد.

لایت که می‌دانست «ال» کارگاه زبردستی است برای اینکه بتواند او را از معرکه خارج کند توسط پدرش که سمت رئیس پلیسی ژاپن را به عهده داشت به ال می‌پیوندد و به او در پیدا کردن و دستگیری کیرا کمک می‌کند، اما سرانجام لایت با نقشه‌ای از پیش تعریف شده توانست ال را به قتل برساند غافل از اینکه شخصیت دیگری در داستان وجود دارد که به بعد از مرگ ال، با عنوان ان(نیئر) در ادامه داستان رونمایی می‌شود و ادامه کار ال را به عهده می‌گیرد.

MV5BMjA5NDg4NzQ3Ml5BMl5BanBnXkFtZTcwMjU3NjY5Ng@@._V1_SX1777_CR0,0,1777,753_AL_

سرانجام نیئر توانست با نقشه‌ای دست لایت را رو کند و لایت که در یک عمل انجام شده قرار گرفته بود برای اینکه بتواند از این معرکه جان سالم به در ببرد سعی بر انکار این موضوع و از بین بردن پلیس‌های حاضر کرد که در نهایت توسط ماتسودا یکی از افسران پلیس حاضر، مورد ضرب گلوگه قرار گرفت و کشته شد. و در پایان ریوک در حالی که بر روی برج بلندی نشسته است نام یاگامی لایت را درون دفتر مرگ می‌نویسد و به این واقعه پایان می‌دهد.

ال (L)

ال؛برترین کاراگاه جهان می‌باشد، تصمیم دارد که کیرا را ردیابی و دستگیر کند. او فردی شلخته است و خود را در پشت ماسک اسم L قرار داده است.

MV5BMjA5NDg4NzQ3Ml5BMl5BanBnXkFtZTcwMjU3NjY5Ng@@._V1_SX1777_CR0,0,1777,753_AL_

L در نوع نشستن و لباس پوشیدن، غذا خوردن و… با بقیه شخصیت‌ها فرق دارد. ال می‌دانست که لایت کیرا است ولی نمی‌توانست بقیه را به این امر قانع کند و سپس لایت به وسیله رم که شینیگامی میسا بوده او را به قتل می‌رساند.

آمانه میسا

دختری که بی‌اندازه به کیرا وابسته است، میسا یک مدل معروف در ژاپن است و علاقه دارد با توجه به کارش لباس‌هایی در مدل‌های مختلف بپوشد. لایت؛ فقط به او به دید یک کمک‌کننده برای اهدافش نگاه می‌کند، چرا که دفتر مرگ وی و چشمان شینیگامی‌اش می‌تواند کمک شایانی باشد. قاتل پدر و مادر میسا توسط کیرا مجازات شده و میسا به این دلیل بسیار به کیرا علاقه‌مند است.

ریوک

شینیگامی که به علت خسته شدن از یکنواختی دنیای شینیگامی دفتر چه خود را برای سرگرمی به دنیای انسان‌ها می‌اندازد (دفترچه‌ای که به دست یاگامی لایت می‌افتد) ریوک بدون جانب داری از هیچ طرف و صرفا به عنوان تماشاچی به قضیه نگاه می‌کند و تا حد ممکن از کمک به لایت پرهیز می‌کند، ولی در مواردی لایت با استفاده از سیب که خوراکی مورد علاقه او می‌باشد، ریوک را مجبور به انجام بعضی کارها می‌کند.

رم

شینیگامی که به زمین آمد و دفتر چه خودش را به میسا داد. رم هم مانند ریوک یک دفترچه دارد (دفترچه دوم در واقع متعلق به شینیگامی به نام جلیوس بود که به خاطر اینکه عاشق میسا می‌شود و جان او را نجات می‌دهد کشته می‌شود) پس رم دفترچه را متعلق به میسا می‌داند و شینیگامی میسا می‌شود، سپس به دلیل نوشتن اسم واتاری (یکی از همکاران ال) و ال(L) در دفترچه‌اش به خاطر نجان جان میسا (طبق نقشه یاگامی لایت) کشته می‌شود.

N(نیئر)

دوست دوران کودکی ال که شش سال پس از مرگ ال به دستگیری کیرا اقدام می‌کند.

قوانین

ریوک (یک شینیگامی) در دفتر چند قانون مربوط به طرز استفاده از آن را به زبان انگلیسی نوشته، چون معتقد است که انگلیسی پرسخنگوترین زبان بشری است و هر که دفتر را پیدا کند، روش استفاده از آن را یاد خواهد گرفت.

  • The human whose name is written in this note shall die.
  • This note will not take effect unless the writer has the subject’s face in their mind when writing his/her name.

Therefore, people sharing the same name will not be affected.

  • If the cause of death is written within 40 seconds of writing the subject’s name, it will happen.
  • If the cause of death is not specified, the subject will simply die of a heart attack.
  • After writing the cause of death, the details of the death should be written in the next 6 minutes and 40 seconds (400 seconds).

منبع:

wikipedia.org
دیدگاه کاربران :وارد کردن دیدگاه